Sefaranas

O anjeloch, channelingu, harmónii, feng šuej a tak trocha o mne…..

Magická vizualizácia

Pridaj komentár


vizualizaciaTento postup, ako sa naučiť  VIZUALIZOVAŤ  som našla na internete, veľmi sa mi páčil a skúsila som(zatiaľ len prvá lekcia), išlo to veľmi dobre, a možno ste sa s touto technikou už niekedy niekde stretli, tak je tu na oprášenie, zlepšenie alebo vylepšenie a tí ktorí by chceli s vizualizáciou ešte len začať,  je tu návod.

MAGICKÁ VIZUALIZÁCIA

Je to vlastne postup vytrénovať ľudskú predstavivosť do tej miery, aby človek dokázal pri duchovnej práci pracovať na poli vizuálnych vnemov. Myslím, že nie každý z nás je toho schopný, ale je dokázané, že tréningom sa z talentu stáva majster. Ako vo všetkom, inej cesty niet.

Túto techniku práce môžeme používať napríklad pre predávanie energie, prevadzať duchovne “operácie” alebo sa proste uchýliť do príjemného prostredia a relaxovať.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo vedieť vizualizovať, je podstata skĺbenia duchovnej a hmotnej existencie. Pri modelovaní hmotnej predstavy vždy začíname na hladine energetickej. Pokiaľ chceme niečo dosiahnúť, musíme mať svoj sen. Tento sen sa musí určitú dobu utvárať, akokeby posiloval energiu a keď pre to niečo urobíme, potom nie je dôvod k jeho naplneniu. Veľmi dôležitou je ale tá prvotná časť  – časť vizualizácie. Teda  vytvorený obraz, ktorý by mal vyzerať tak, ako by sme chceli, aby vyzerala budúca realita. Je treba upozorniť, že by stalo veľa a veľa úsilia, pokiaľ by sme mali plniť sny, ktoré sú mimo našu duchovnú cestu.

1. LEKCIA – drobné predmety

1.KOCKA – posaďte sa pohodlne, zavrite oči a uvolnite sa. Začnite jednoduchou predstavou – máte na dosah ruky pred sebou kocku. Okolie nie je, je iba kocka. Keď si ju prehliadnete, je šedivá, ľahko matná. Nič zaujímavého, proste obyčajná kocka z tvrdého dreva. Vidíte ju? Je nutné ju vidieť, musíte sa snažiť, aby sme mohli pokračovať ďalej. Pokiaľ to nejde, nič sa nedeje, uvolnite sa a nechcite zasa toľko. Proste si to predstavte, že pred vami je obyčajná šedivá drevená kocka.

2.UCHOPENIE KOCKY – tak aj ju vidíte, potom sa rozhodnite  a chyťte ju. Telo a ruky nechajte voľné a v kľude, ale aj napriek tomu vidíte, ako sa vám zdvíha ruka až tesne pod kocku a tá sa vám ľahko zhúpne do dlane. Máte ju v ruke? pokiaľ nie, potom sa vráťte k miestu, kde to ešte všetko fungovalo a znova si to predstavte.

= zmena vlastností =

a. = FARBA – stále mate pred sebou na dlani kocku, je ale nejaká divná, šedivá a to nás veľmi nepovzbudzuje. Neišlo by vymeniť tú farbu? ale pozor, nesmiete vymeniť kocku, musíte vymeniť farbu! je to dôležité pre budúcnosť. Takže do toho. Vymente ju trebárs za červenú (aká sa vám páči). Vidíte, ako sa farba na kocke postupne mení?Pokiaľ áno, skúste ďalšie dve tri farby a potom zase vráťte  tú červenú.

b. = MATERIÁL = máte teraz na dlani drevenú červenú kocku a máte iste dokonalý pocit z toho, že už viete meniť povrch. Ale ako s materiálom? Samozrejme rovnako, ale je  treba si uvedomiť, že každý materiál je inak ťažký a i teplotne je na omak iný. Takže čo keby ste tú drevenú kocku zmenili na kocku z papiera. Teraz úplne musíte cítiť, aká je ľahučká a keď ju vyhodíte, ako pomaly letí dole. Čo tak kovovú kocku? Cítite, ako sa vám ruka zatína, aby ste ju udržali. Tak teraz máte chladnú a kovovú kocku v ruke. Zrazu vidíte, ako je cez červenú farbu vidieť rez. Dofarbíme si ju červenou a máme pred sebou žiarivú červenú kocku, ktorá je ale dosť ťažká, zmeníme ju opäť na drevo.

c. = VEĽKOSŤ = ako tak tu kocku sledujete, vidíte , že ma poškodenú hranu. Pozrite sa bližšie alebo si ju radšej zväčšite. Ide to? nie? Proste si len predstavte, ako sa tá kocka na vašej ruke pomalyčky zväčšuje. Proste narastá. I keď je väčšia nerobí vám problém ju udržať. Je dostatočne veľká? Pokúste sa ju znova zmenšiť. Ide to? A čo keby nám začala na ruke pulzovať. Pokúste sa o to si predstaviť, ako kocka pomaly narastá, z 5 cm ma naraz 10 cm a opäť sa zmenšuje. A tak dookola. Zrazu, akoby bola živá. Tak , pokiaľ sa to darí tak blahoželám. Pokiaľ vám to ešte robí problémy, potom len otvorte oči a nechajte to chvíľu byť. Hlavne to nesmiete veľmi chcieť. Neskôr obraz bude jasnejší.

3. MODELOVANIE PREDMETU  – tak, teraz máte možnosť meniť farbu, veľkosť i materiál, ale prečo stále pracovať s kockou? Čo keby sme urobili z nej niečo iné? Tak napríklad guľu. Pozerajte sa na svoju kocku a naraz vidíte, ako sa jej zaobľujú hrany, viac a viac a pozvoľna sa mení na guľu. Vždy nezabudnite vidieť tie pozvoľné prechody. V tejto fáze je to dôležité. Teraz môžeme na svojej ruke vytvoriť z gule napríklad ružu, alebo niečo, čo sa nám páči.

4. PREDMETY A PRIESTOR –  stále držíte predmet na ruke, je jedno čo to je, musíte si ale uvedomiť, že okolo vás je nejaký priestor. Síce zatiaľ nič než nejakí neutrálne pozadie, ale priestor, ktorý má svoje kúzlo. Tento priestor sa ale nechová ako ten, na ktorý ste zvyknutý. Naopak sa chová podľa vašich rozhodnutí. Máte teda pred sebou na dlani kocku (alebo iný predmet), viete, že keď budete posúvať ruku dole, bude kocka na rovnakom mieste. Alebo tiež pôjde dole s rukou. Oboje je možné. Vyskúšajte si to  –  teraz zase inak. Necháte kocku visieť pred sebou a rukou do nej strčte tak, aby “odplávala” smerom od vás. Teraz, keď ju vidíte odchádzať, sa rozhodíte, ako ďaleko jej to dovolíte. Rozhodnite sa , kedy ju zastaviť. Ona inak nezabrzdí, ale vy ju musíte zastaviť. Stojí? Super a teraz ju myšlienkou presunte do ľava, potom na druhú stranu. Podarilo sa?

Tu sme si po prvý krát mohli vyskúšať manipuláciu s predmetmi. Ale my môžeme v priestore trocha viac. Kocka je celkom ďaleko, je to skôr malá kocka na obzore. Zdvihnite ruku a siahnite po nej. Nenatáčajte rameno, nepredklánajte sa. Ľahko natiahnite ruku a pritiahnite si ju.  A takto v priestore môžete robiť čokoľvek. Zatiaľ pracujeme s malými predmetmi, ktoré môžeme  uložiť kdekoľvek v priestore, ale neskôr budeme aj cítiť, budeme vnímať, aký budú mať na nás vliv, ako ich budeme prispôsobovať svojim myšlienkam, potrebám a náladám naprosto automaticky. V ďalších lekciach.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s