Sefaranas

O anjeloch, channelingu, harmónii, feng šuej a tak trocha o mne…..

Magická Vizualizácia – II

Pridaj komentár


vaclav svejcar OBRAZY2. LEKCIA – predmet a pocity

Tentokrát si preberieme pocity z predmetov. Všetko si prispôsobujte svojím pocitom. Nezabudnite, že časom sa vám začnú objavovať pocity, ktoré nebudú viazane na predmet a nebudete vedieť z čoho plynu. Nehľadajte predmet príčiny, ale príčinu samotnú. Niekedy sa stáva, že samotný pocit nás môže upozorniť na niečo, čo by sme v  spojení s predmetom si iba ťažko vysvetlili. Neočakávajte zázraky do troch dní. Je to dosť pekná drina a je to hlavne o motivácii, takže si musíte nájsť dosť dobrý dôvod, prečo v tom pokračovať.

1. ŤAŽOBA A ĽAHKOSŤ  – teraz sa vrátime na chvíľku k minulej lekcii. Máte na ruke kovovú lesklú kocku. Pre zopakovanie opäť začnite meniť jej váhu. Chvíľu je ľahká, chvíľu je ťažká. Musíte to cítiť, ako vám s rukou máva hore a dole. Nakoniec jej nechajte takú váhu, akú by sme od malej kovovej kocky očakávali.

2.MäKKOSŤ A TUHOSŤ -svoju kovovú kocku pomaličky objímte prstami a stlačte. Najskôr sa vám zdá nepoddajná až tvrdá, cítite, ako sa vám prsty zatínajú do jej bokov, ako sa namáhate a pritom jedinou odpoveďou je vám kovová nepoddajnosť? Tak, teraz prsty povolte a opäť stlačte, teraz sa kov ale začne chovať nejako zvláštne, akoby bola zo želatiny a pritom je stále kovovo chladná. Je poddajná, môžete ju stláčať z rôznych stran. Sami sa rozhodnite, či budete zachovávať pôvodný tvar alebo zostane tak zdeformovaná. Hrajte sa s ňou chvíľu. Táto kocka môže pôsobiť na vaše pocity i naopak. Nechajte dlaň volne pred sebou a na nej kocku. A vidíte (a hlavne na dlani cítite), ako sa z nej pomaly stáva rôsol. Pri sebemenšom pohybe sa chveje, skoro sa prelieva. A potom zase cítite, ako vám rôsol na dlani zasa tuhne. Opäť sa pomaly stáva chladnou kovovou kockou. Cítite, ako vám opäť tlačí na dlaň.  Overte si to aj na druhej ruke, pichnite prstom do jednej i druhej a uvidíte.

3.TEPLO A CHLAD – ako sme si povedali, kov vyvoláva pocit chladu. Ako do “dokonalého” vodiča sa to tak akosi očakáva. My si tie pocity zintenzívnime:  keď sa na tú kocku pozriete bližšie, uvidíte inovať, cítite, ako vám chlad úplne prestupuje rukou, až nemôžete ohýbať prstami. Kľudne si ju dajte do druhej ruky a prezrite ten pocit chladu. Nevadí, že normálne zimu nenávidíte, teraz je treba vedieť ten postup, ako sa ponoriť do pocitu zimy a cítiť ho. Cítite ten mráz vychádzajúci z kocky? Dobre, tak s tým niečo urobíme. Sústreďte sa na kocku. Prestáva vás tak chladiť, i inovať začína v kvapkách stekať po stranách. Kocka je ľahko orosená, ale je opäť ako predtým. A čo to. Asi sme zabudli vypnúť ohrievanie a tak začína byť teplejšia, postupne zo stredu začína červenať. Nechajte ju vysieť v priestore, dajte ruku od nej ďalej a pozerajte, ako sa začína rozpaľovať. Jej teplotu, to sálavé teplo cítite až k tváry. Teraz zdvihnite ruku a chyťte ju. Nemajte strach a pevne ju zovrite. Pokiaľ nechcete, aby ste sa spálili, tak sa nespálite. Iba viete , že je horúca a vidíte, že je rozpálená do červena. autor – doporučuje pocit popálenia. Keď sa spálite a pozriete sa na ruku, tak je taká, akú ju chcete mať. Nemala by mať žiadne popáleniny. Ide iba o to, zakusiť ten pocit bolesti.

4. “NA OSTRIE KOCKY” – nechajte kocku vychladnúť. Je opäť žiarivá, krásne vyleštená a príjemná na dotyk. Tento pocit by ste mali prežiť. Mazlite sa s ňou, pretože máte možnosť sa dotýkať niečoho dokonalého. Prechádzajte po kocke rukami, prstami sa dotýkajte hran, prechádzajte cez nich. Musíte cítiť ten príjemný pocit elegancie a dokonalosti. Všimnite si, že jedná hrana je ostrá. Presunte na ňu svoju pozornosť. Je ostrá ako britva – hladká a zlovestná. Poriadne si ju z blízka prezrite. A teraz cez ňu prejdite palcom tak, ako sa skúša ostrie noža. Cítite aká je ostrá, keď prejdete palcom zo strany na stranu. Tak a teraz prejdite palcom z hora dole, len tak zľahka. Výborne a teraz to urobte znova, ale pritlačte. Poriadne, pretože musíte cítiť, ako sa vám ostrie zarezáva do palca. Je to nepríjemné, ja viem, ale musíte to vnímať. Musíte vidieť krv na ostri za palcom. Teraz zdvihnite palec a pozrite sa na neho. Je úplne čistý. Keď cez neho prejdete, tak máte úplne rovnaký pocit, ako pred tým. Nič vám nie je. Na kocke je krv, ale váš palec je v poriadku. anachronizmus, ale funguje to práve tak. Tak toto boli prvé pocity z ublíženia, ale i to možno regulovať. Kľudne si prejdite po ostri ešte raz, pritlačte, ale nemajte z toho pocit ublíženia. Nejde teraz o prechod materiálom, teraz vytvárame a skúšame pocity, aké sú v našej 3D realite.

5. HLADKOSŤ A HRUBOSŤ  – teraz si vyskúšame niečo iné. Opäť máme na dlani hladkú kovovú kocku. Nechajte  ju plávať pred očami a ruky dajte dole. Teraz kocku presunte pod nohy tak, aby bola tak 10 cm pod vami a začnite ju zväčšovať. Za chvíľu máte pod sebou plochu, jej hrana meria 10 x 10 metrov. Kľudne na ňu zoskočte, však ona vás udrží. Cítite sa isto? Kľudne sa po nej prejdite, poskákajte, zabehajte, a hlavne sa nebojte, že prepadnete cez okraj. Čo by sa mohlo stať? Kam by ste padali? Veď jedine čo tu je ste vy a vaša kocka. Keď spadnete zostanete vysieť vedľa nej. môžete si ju priblížiť, oddialiť, oboplávať ju, zdvihnúť, proste čo chcete, tak prečo by ste mali mať strach, že spadnete? To cvičenie je ale drina. Posaďte sa a odpočinte si. Nič okolo nie je, iba kocka a vy. Teraz začnite pomaly kocku naklánať. Vzhľadom k tomu, že ma hladký povrch, tak po určitej chvíli začnete kĺzať dole. Čo teraz s tým. Môžete to narovnať a bude kľud.To ale nechceme. Zastavte teda kĺzanie, posaďte sa späť na stred a opäť začnite kocku nakláňať. Akonáhle sa začnete šmýkať, tak si vytvorte podklad iný, ako hladký. Trocha ho zdrsnite a čím viac sa kocka bude nakláňať, tým viac hrubší povrch musí mať. Mohli by ste kocku nakloniť tak, aby ste sa na zvislej stene mohli udržať. Alebo budete kockou proste  len otáčať.

6.ČO TO POČUJEM?  – práca s kockou môže byť tak variabilná, ako používate fantáziu. Môžete s ňou robiť, čo sa vám zapáči – meniť farbu, veľkosť, tvar, váhu alebo i vôňu.  S vôňou si môžete premietnuť všetko, čo poznáte, alebo čo si vytvoríte.  SLUCH – zväčšite si kocku na veľkosť hrany cca 10 cm, chyťte ju obidvoma rukami a zatriaste ňou. Nič. Teraz si predstavte, že kocka je dutá a že sú v nej malé kovové guličky. Keď ju tentokrát zatrasiete, tak počujete, ako kov naráža na kov. Je to počuť?  Tuto sluchovú “vidinu”  môžete použiť kdekoľvek a pričomkoľvek.

7. KOCKA V DLANI? NIE! DLAŇ V KOCKE – vrátime sa zas k našej kocke. Akú majú tie guličky farbu? Najlahšie bude sa na to pozrieť. Ako by sme to urobili? Môžeme nechať zmiznuť jednu stenu (tu vrchnú, aby sa vám nič nerozsypalo), môžeme nechať kocku úplne zmiznúť. Ale to stále nie je ono. Nechajte teda kocku ležať na dlani, druhou rukou sa pomaly priblížte k boku kocky, ale nezastavujte, pomaly sa ku kocke približujte prstami, až sa do nej začnú ponárať. Musíte cítiť  zvláštny pocit, ako ruka prechádza materiálom, ako sa  okolný kov dotýka ruky, ako ju obopína a prispôsobuje sa. Uchopte v kocke jednu guľku a pomaly ju vysunte zase späť. Dúfam, že zažívate pri tom veľmi zvláštny pocit.  Trocha si ho zintenzívnime. Sedite pravdepodobne  pri nejakom stole. Prezrite si jeho dosku (čím je silnejšia, tým lepšie). Zavrite oči a predstavte si, ako pomaličky ponárate ruku do stolu, ako ním začnú prechádzať  prsty a ako cítite naraz voľnosť, ktorá vám umožní prejsť skrz materiálu. Mazlite sa s tým pocitom. Opäť ruku vytiahnite a znovu. Predstavte si rôzne predmety a vyskúšajte si aké to je. Každý materiál je iný, niekedy narazíte na elektrinu, ktorá by sa tomu akoby bránila a pod.

A teraz to najťažšie z tejto lekcie. Pozrite sa na ten stôl. Vidíte zase tú dosku. Nič nové.  A teraz si predstavte (niekto to môže rovno bez predstavy) bez zatvorenia oči, že zdvíhate ruku a ponoríte ju do stola. Blahoželám tým, ktorým sa to podarilo. Pokiaľ toto budete robiť často i v normálnom živote, potom Vaša vizualizácia za pár dní bude veľmi silná a budete môcť pri bežnom živote modelovať situácie bez zavretia očí.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s