Sefaranas

O anjeloch, channelingu, harmónii, feng šuej a tak trocha o mne…..

Podobné priťahuje podobné

Pridaj komentár


                              John Assaraf: “Najjednoduchšie si viem vysvetliť, ako pracuje zákon príťažlivosti, že si sám seba predstavím ako magnet –  a ako pracuje magnet, to viem.”

Ste najsilnejším magnetom vo vesmíre! Ste nositeľom magnetickej sily, ktorá je mocnejšia, než čokoľvek na tomto svete, a túto nesmiernu magnetickú silu vyžarujete prostredníctvom svojich myšlienok.

                              Bob Doyle: ” Zákon príťažlivosti v podstate hovorí: podobné priťahuje podobné. Ale deje sa to na úrovni myšlienok.”  

Zákon príťažlivosti hovorí: podobné priťahuje podobné – a tak len čo máte nejakú myšlienku, priťahujete podobné myšlienky.   Tu je zopár príkladov o účinku zákona príťažlivosti, ktoré možno poznáte z vlastného života:

Už ste niekedy začali myslieť na niečo, s čím ste neboli spokojní a čím viac ste na to mysleli, tým sa vám to zdalo horšie? Je to preto, lebo keď na niečo sústavne myslíte, zákon príťažlivosti vám okamžite dodá viac myšlienok rovnakého druhu.  Do niekoľkých minút budete mať rovnako nešťastných myšlienok toľko, až sa vám začne zdať, že situácia sa zhoršuje.  A čím viac o celej veci budete premýšľať, tým väčšmi vás to rozruší.

Možno sa vám už stalo, že ste pritiahli rovnaké myšlienky, keď ste počuli nejakú pieseň a potom ste sa jej nevedeli zbaviť.        Znela vám v hlave stále dookola. Keď ste tú pieseň počúvali, venovali ste jej celú svoju pozornosť, hoci ste si to možno vôbec neuvedomili. Pritom ste silou svojej pozornosti pritiahli rovnaké myšlienky na túto pieseň, čím sa spustil zákon príťažlivosti a prinášal vám myšlienky na onú pieseň znovu a znovu.

                                  John Assaraf: “My ľudia máme za úlohu pevne sa držať v myšlienkach toho, čo chceme. Musíme si v mysli absolútne ujasniť, čo chceme  dosiahnuť, a vtedy začneme privolávať jeden z najúžasnejších zákonov vesmíru, a síce zákon príťažlivosti. Stanete sa tým, na čo najčastejšie myslíte, a takisto pritiahnete to, na čo najčastejšie myslíte.”  

Váš súčasný život je odrazom vašich myšlienok v minulosti. Toto platí pre všetko dobré, ale aj pre to, čo nie je až také dobré. Keďže priťahujete to, na čo najčastejšie myslíte, je ľahké rozpoznať, aké boli vaše dominantné myšlienky v každej oblasti vášho života, pretože to je to, čo ste doteraz prežili.

                      Bob Proctor: ” Ak to vidíte v duchu, čoskoro to budete držať v rukách.”

Keď  na to, čo chcete, myslíte a myslíte na to stále, privoláte si to do života.

                     Mike Dooley: “Tento princíp možno zhrnúť tromi jednoduchými slovami: Myšlienky sa zhmotnia!”

Pomocou tohto všemocného zákona sa vám vaše myšlienky zhmotnia v živote. Vaše myšlienky sa zhmotnia! Opakujte si túto vetu a nechajte ju preniknúť do vášho podvedomia: vaše myšlienky sa zhmotňujú!

                      John Assaraf: “Väčšina ľudí nechápe, že myšlienka má frekvenciu. Dokážeme ju zmerať. Keď sa vám znovu a znovu opakuje tá istá myšlienka, keď si predstavujete, že máte celkom nové auto, peňazí, koľko potrebujete, budujete si firmu, našli ste spriaznenú dušu…… keď si predstavujete, aké to je, neprestajne vysielate túto frekvenciu.”

                     Dr. Joe Vitale: “Myšlienky vysielajú magnetický signál, ktorý k vám priťahuje svoju paralelu.”

                     Charles Haanel: “Dominantná myšlienka alebo vnútorný postoj je magnetom a zákon znie – rovnaké priťahuje rovnaké. Preto vnútorný postoj neodvratne priťahuje také podmienky, aké zodpovedajú jeho povahe.”

Myšlienky sú magnetické a majú frekvenciu. Keď rozmýšľate, vaše myšlienky sa vysielajú do vesmíru a magneticky priťahujú všetky podobné myšlienky s rovnakou frekvenciou. Všetko, čo bolo vyslané, sa vracia k svojmu zdroju. A týmto zdrojom ste vy – každý jeden z vás.

Predstavte si to takto: vieme, že veža televízneho vysielača vysiela prostredníctvom istej frekvencie, ktorá sa konvertuje vo vašom televízore na obraz. Väčšina z nás celkom nechápe, ako to funguje, ale vieme, že každý kanál má určitú frekvenciu a keď si túto frekvenciu naladíme, prijímame v našom televízore obraz. Zvolíme si frekvenciu tak, že si naladíme nejaký kanál, a potom prijímame program, ktorý ten kanál vysiela. Keď chceme  na našom prijímači vidieť iné obrazy, zmeníme kanál a prijímač preladíme na inú frekvenciu.

Vy ste ľudská televízna veža a dokážete viac, než ktorákoľvek televízna veža na svete. Ste najsilnejší vysielač vo vesmíre. To, čo vysielate, vytvára váš život a svet. Frekvencia, ktorú vysielate, sa šíri za hranice miest, krajín, celého sveta. Rezonuje celým vesmírom. A vy túto frekvenciu vysielate svojimi myšlienkami!

Obrazy, ktoré prijímate vysielaním svojich myšlienok, sa nemihajú na obrazovke vo vašej obývačke, ale sú to obrazy vášho života. Vaše myšlienky vytvárajú frekvenciu a na tejto frekvencii priťahujete rovnaké veci, ktoré sa k vám potom vracajú ako obrazy vášho života. Ak chcete vo svojom živote niečo zmeniť, prelaďte kanál a zmeňte frekvenciu tak, že zmeníte svoje myslenie.

                     Charles Haanel: ” Vibrácie duševných síl sú najjemnejšie, a v dôsledku toho najsilnejšie, aké existujú.”

                     Bob Proctor: “Predstavujte si, že žijete v hojnosti, a pritiahnete ju. Funguje to vždy a u každého.”

Keď si predstavujete, že žijete v hojnosti, silno a vedome si určujete život pomocou zákona príťažlivosti. Je to celkom jednoduché.  Ale potom sa najlogickejšou otázkou stáva: “Prečo každý nežije svoj vysnívaný život?”

Výňatok z knihy: Ronda Byrne  – Tajomstvo

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s