Sefaranas

O anjeloch, channelingu, harmónii, feng šuej a tak trocha o mne…..

Feng šuej pre lásku

Pridaj komentár


Feng šuej pre lásku a partnerstvo využíva zákonitosti čchi pre vývoj a harmonizáciu vzťahu a sexuality.

Praktizovať feng šuej znamená zaoberať sa učením tao. Ten, kto integruje prírodné princípy taoizmu do svojho každodenného života – vo vecnej, duchovnej, duševnej i telesnej rovine – môže sa vrátiť k svojmu “pôvodu” a v každom vzťahu nájsť šťastie a naplnenie, a to i v láske.

(V ázijskej tradícií sa sexualita považuje za mimoriadny zdroj čchi a nikdy nebola taká tabuizovaná ako u nás. Jej zobrazenia slúžili na inšpiráciu- ako táto erotická maľba.)

TAO – cesta

Nijakým iným spôsobom sa nenaučíme lepšie, čo to znamená spojiť sily jin a jang a uviesť ich do rovnováhy ako v ľúbostnom vzťahu.

Vďaka svojim vlohám, sklonom, založeniu, skúsenostiam a aj vďaka výchove si v sebe všetci nesieme takú či onakú nevyrovnanosť. Vzdialili sme sa od svojho stredu. To nás stojí životnú energiu. Okrem toho sme nespokojní. Aby sme odviedli pozornosť od tejto stiesnenosti, vrháme sa do vonkajších aktivít a dúfame, že uspokojíme svoje túžby prostredníctvom partnera, povolania, symbolov statusu a podobne. Oslobodenie dosiahneme len vtedy, keď vyriešime a zrušíme základný problém. Na to je však nevyhnutné vlastné pričinenie, lebo samo od seba sa nestane vôbec nič.

Partnerstvo ako “zrkadlo”

Partnerstvo môže slúžiť ako zrkadlo nášho momentálneho stavu a súčasne i ako možnosť niečo sa  naučiť. Partner reprezentuje vždy tú časť, o ktorej si myslíme, že nám samým chýba do celku. Partner sa v nás môže rovnako hlboko a intenzívne dotknúť tých oblastí, na ktorých by sme mali pracovať my sami.

Len to, s čím sme v rezonancii, nás môže rušiť

Už skoro potom, ako sa vytratí začiatočná zamilovanosť, sa nám v druhom človeku začne zrkadliť presne to, čo nás – cestou bolesti – nakoniec dovedie k potrebnému sebapoznaniu. Čím rušivejšie a zraniteľnejšie pociťujeme, napríklad, určité slovo, výrobok alebo správanie partnera, tým  viac sa to týka nás samých.

“Problém”, ktorý by sme mali vyriešiť, teda nie je – ako by sa na prvý pohľad zdalo – u partnera, ale v nás. Inak by nás to nerušilo. Keby sme na správanie partnera nereagovali rezonanciou, bolo by nám ľahostajné.

Každá bolesť vyvolaná vzťahom je odkazom na osobnú tému, z ktorej sa máme niečo naučiť a s ktorou sa musíme vyrovnať. Kto sa poučí a integruje nové poznatky do svojho života, pokročí o podstatný krok ďalej. Zo všetkých možných ciest vedúcich k osobnému vývoju je partnerstvo – ako zrejme každý vie z osobnej skúsenosti – pravdepodobne najintenzívnejšou cestou.

Vývoj a stagnácia

Keď sa obaja partneri tomuto procesu sebapoznania vyhýbajú, qi stagnuje a vzťah je skôr či neskôr odsúdený na stroskotanie. Ak sa aspoň jeden z partnerov pustí do učenia,  sú šance na vzťah o niečo lepšie. Partnerstvo sa musí neustále vyvíjať rovnako ako všetko v prírode. Zostať stáť a oddávať sa ilúziám a snom preto nie je dlhodobo možné.

Sexualita a čchi

Sexualita je prirodzeným vyjadrením ľúbostného vzťahu. Pri spojení milencov sa zintenzívňuje prúdenie čchi každého partnera a okolo oboch partnerov sa vytvorí mohutný “energetický mrak”. Takto aktivované energie sa pokladajú za absolútne nezvyčajné a len ťažko ich možno dosiahnuť nejakým iným spôsobom.

Naplnená sexualita sa v ázijskej tradícii pokladala vždy za prostriedok na udržanie zdravia tela, ducha i duše. Sexualita sa považovala za obrovský dar, za niečo nesmierne dôležité, ak nie sväté. Z taoistického hľadiska je neprirodzené a v rozpore s vyšším poriadkom prírody, aby partneri potláčali svoje sexuálne potreby. Na rozdiel od situácie u nás bola láska a sexualita v taoizme veľkoryso preberanou témou a ľudia sa v umení milovať vzdelávali.

Energia pre telo i ducha

Tao lásky je telesná a duchovná skúsenosť. Intenzívnym harmonickým spojením sa uvoľňujú energie, ktoré nielenže partnerov obdaria novou formou pocitu šťastia, ale im umožnia i dlhší a zdravší život.

Na západe neexistuje nijaká porovnateľná tradícia. Preto nám v tejto knihe záleží na tom, aby ste nazreli do maximálne efektívnych metód kultivácie lásky a čchi. Preto sa zoznámite s tradičnými cvičeniami, pomocou ktorých sa v tele aktivuje a vedie sexuálna energia.

Život v osamelosti a hľadanie partnera

Človek sa nenarodil preto, aby bol sám. Pre dospelého človeka a jeho vývojový proces je preto partnerstvo rovnako dôležité ako pôvodný vzťah k rodičom v detstve.

Tomu, kto je príliš dlho bez partnera, chýba živé napätie. Prirodzené vyrovnávanie jin a jang sa zrejme takto bezprostredne nedá prežiť nikde inde len v partnerstve. Nielenže sa u osamelo žijúcich ľudí s pribúdajúcou samotou rozvíjajú vlastnosti, ktoré nové partnerstvo sťažujú, ale týmto ľuďom chýba aj každodenná  výmena s partnerom, pri ktorej by im partner nastavoval zrkadlo ich vlastnej osobnosti.

Napriek tomu, že čas, keď človek žije sám, môže byť veľmi cenný per očistenie sa od minulosti a zbieranie nových vlastných skúseností, dlhšia samota často pribrzdí tempo osobného vývoja a s “schopnosť partnerstva”. Napokon, nové poznatky možno prakticky vyskúšať a ďalej rozvíjať len so živým náprotivkom.

Okrem toho osamelo žijúci ľudia, ktorým chýba sexuálny styk alebo je nepravidelný, strácajú i možnosť využiť pre seba liečivé a posilňujúce energie, ktorým taiosti prisudzovali  neobyčajnú hodnotu.

Nájsť toho pravého

Hľadaniu partnera sa v taoizme prisudzuje veľký význam. Ak stojíte pred  rozhodnutím, majte na pamäti, že z hľadiska feng šuej sú najlepšie predpoklady pre solídny vzťah vtedy, keď sa obaja milenci dostatočne zhodujú podľa metódy Deviatich hviezd-Ki.

“Iba láska môže bytosti zjednotiť, a tak zdokonaliť a celkom uskutočniť…..  lebo ona sama ich spája tým, čo je v nich samých najhlbšie, najvnútornejšie”.

                                              Teilhard de Chardin

zdroj: z knihy – Feng šuej – Harmónia v partnerstve a láske, Gunther Sator

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s