Sefaranas

O anjeloch, channelingu, harmónii, feng šuej a tak trocha o mne…..

Cicušky, spojte sa!

Pridaj komentár


639711_kniha-romantika-stastie-zena-usmevCicušky, spojte sa!

Článok aj predstavenie venujem ženám a všetkým, ktorí ich majú radi.

Pridávam sem článok , ktorý uverejnila moja známa na blog.sme.sk. Pridávam ho sem, lebo to niektorých z Vás možno bude zaujímať.

Tento článok je o predstavení , ktoré sa nazýva Vagína monológy, je zároveň aj pozvánkou na toto predstavenie, pre všetkých Vás , ktorí by ste sa chceli prísť pozrieť, podporiť, zamyslieť sa , zasmiať sa…..

O čo ide? Vagína monológy je amatérske ženské predstavenie.

Prečo sa zapájame? Pretože už nechceme mlčať a otvorenie hovoríme NIE násiliu páchanému na ženách, NIE násiliu páchnému na deťoch, NIE násiliu páchanému na mužoch a CELKOVO NIE násiliu človeka voči človeku.

Pretože si myslíme , že aj hovoriť o tom je cesta, ako toto násilie nepodporovať.

….jedna z piatich žien na slovensku bola aspoň raz v živote zbitá, znásilnená, zneužitá… jedna z troch na svete.. jedna z dvoch tam …jedna zo štyroch inde….stále však je to tá JEDNA, JEDNA, JEDNA, JEDNA…..

Chcela by som hlavne podotknúť, že aj keď toto predstavenie disponuje prvkami feminizmu ( jeho zakladateľka je feministka), väčšina z nás feministkami nieje a v žiadnom prípade toto predstavenie nieje PROTI MUŽOM! 🙂

O  čom Vagína monológy sú?  O Vás, o nás, o našich vagínach :)))) zamysleli ste sa niekedy nad týcm , čo by Vaša vagína hovorila keby vedela rozprávať? Čo by nosila oblečené? Baretku? Ružové boa? Smaragdy? Pršiplášť? Prístroj , ktorý dáva elektrické šoky proti votrelcom? 😀 😀 😀

O tomto a ešte oveľa viac Vám rozpovedia Vagína monológy :).

 

Dana Madejová:

Cicušky, spojte sa!

Čo vo vás evokuje toto heslo? Akéže cicušky sa to majú spojiť? Komu je známa feministická autorka Eve Ensler -pani vagína, ten alebo tá vie, o čom hovorím.

Vagína monológy. Ženská kniha kníh.
Pozitívne, vtipné, komické, vážne, šokujúco úprimné, šteklivé, odkrývajúce tabu, tragické, príbehy zo života žien z celého sveta.
Čítanie z knihy Vagína monológy sa každoročne koná ako amatérske dobrovoľnícke ženské divadelné predstavenie v rámci celosvetového hnutia V-day.
Poslaním hnutia je zastaviť násilie voči ženám a dievčatám. Hnutie sa zrodilo 14.2.1998 na sv. Valentína na popud autorky Eve Ensler uvedením divadelnej hry „Vagína monológy“ v New Yorku za účasti amerických hereckých hviezd.
Tento rok je 15. výročie V-day. V roku 2012 bolo na celom svete viac než 5800 dobrovoľníckych predstavení. Videlo ich viac ako 300 miliónov ľudí.
Tohto roku som sa do čítania zapojila aj ja. Prečo?
Pretože som žena. Pretože sa chcem stať súčasťou tej ženskej solidarity. Chcem nasávať tú ženskú energiu, každou bunkou svojho tela.
Mám osobnú skúsenosť s násilím. Dnes už dokážem o tom otvorene, bez hanby hovoriť. Bola som jednou z piatich žien, no už ňou nie som.
Zapojiť sa do tohto čítania je pocta mojej vagíne.
Ešte stále rozmýšľate či by ste išli na takéto predstavenie?

KONÁ SA LEN RAZ ZA ROK.
V Košiciach ho môžete už po 4. krát vidieť v divadelnej sále CVČ Domino, Popradská 86, v sobotu 16. marca 2013 o 18 hod.
Vstupné: 1,- € plus dobrovoľný príspevok, ktorý bude po predstavení odovzdaný Krízovému centru pre týrané ženy o.z. Fenestra.

V Michalovciach po prvý krát v sobotu 23. marca 2013 o 16 hod, v mestskej knižnici.
Všetkým zúčastneným ženám – amatérskym herečkám patrí moje poďakovanie za odvahu a ochotu venovať svoj čas i energiu zastaveniu násilia na ženách.

“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Tento článok som objavila len pred chvíľou na sashe, zaujal ma, tak som ho sem pridala pre inšpiráciu pre Vás žienky. Ak si nájdete čas, tak sa uvidíme, ja idem určite. Pekný deň.

“”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

zdroj: http://www.sashe.sk/allybally/journal/cicusky-spojte-sa

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s