Sefaranas

O anjeloch, channelingu, harmónii, feng šuej a tak trocha o mne…..

HENRI MONFORT – ČLOVEK, KTORÝ UŽ DEVÄŤ ROKOV NEJEDOL

Pridaj komentár


prana-770x433

 

Päťdesiatosemročný spisovateľ Henri Monfort z francúzskeho Nantes prišiel v novembri do Česka na pozvanie Jaroslava Duška a svojimi prednáškami vypredal sály po celej republike. Dôvod? Tvrdí o sebe, že žije nezávisle na jedle.

Bez jedla človek prežije najviac tri mesiace, bez vody tri týždne. Vy tvrdíte, že nejete deväť rokov. Ako je to možné?
Je potrebné jasne rozlíšiť medzi hladovaním a Praníckou potravou. V tom je veľký rozdiel. Ja sa vyživuem, ale nie jedlom. Ak hladujete, vyčerpáte svoje zásoby a maximálne po štyroch mesiacoch je po vás. Mnoho ľudí má dualistický pohľad na svet. Tu som ja a to je vesmír. Ak sa vnímame oddelení od vesmíru a prírody, vyčerpáme si čoskoro svoje miniatúrne zásoby. Pranicka potrava, ktorou sa živím ja, je výživou. To znamená, že som síce prestal jesť, ale naprogramoval som svoje bunky tak, že nebudem hladovať, ale vyživovať sa vesmírnou energiou.

Takže vy síce neprijímate fyzickú potravu, ale nehladujete?
Jem nonstop dvadsaťštyri hodín denne. Moje bunky si berú pranu zo všetkého, čo ma obklopuje.
Pijete tekutiny?
Vodu pijem, pretože tak ako sa sprchujeme zvonku, ja sa vodou čistím zvnútra. Keď ale som napríklad na dovolenke, tak ani nepijem.
Koľko vody pijete denne?
Dnes je to napríklad jeden glk.
Potrebujete vodu na prežitie?
Môžem prežiť bez vody. Existuje muž, ktorý neje ani nepije už sedemdesiat rokov. Je mu osemdesiat päť rokov. Vyšetrovali ho vedci v nemocnici (v západoindickom Ahmadabad, pozn. Aut). Bol niekoľko mesiacov dvadsaťštyri hodín denne pod dohľadom kamier. Vyšetrovali ho aj magnetickou rezonanciou. Zistili, že skutočne neje ani nepije a má orgány dvadsaťpäťročného muža.
Vy ste sa tiež podrobil lekárskemu vyšetreniu?
Nie. Nevstúpim do medicínskeho systému. Už boli prípady, kedy ľudia ako on boli vyšetrovaní lekármi, ale vždy to bolo zametanie pod koberec. Nezverejnilo sa to.
Často používate termín prana. Čo si pod ním máme predstaviť?
Tento pojem vychádza z indickej hinduistickej tradície. Taoisti tomu zase hovoria čchi. Je to niečo, čo zodpovedá nášmu výrazu životnej energie. Ak požiadate vedcov, aby vám vysvetlil, čo je život, vysvetlí vám všetky podmienky potrebné na existenciu života. Ale nebude schopný vám vysvetliť, čo to ten život je. Ako to, že z malého semienka vyrastie dvadsaťmetrový strom. Prana je nekonečná a neobmedzená energia. Je všade. Stačí si ju vziať. Je zadarmo.
Prečo ste sa rozhodol prejsť na pranicku výživu?
Je to už deväť rokov, čo som s ňou začal. Dva roky predtým som vážil sto dvadsať kíl. Mal som zdravotné problémy. Srdce mi búšilo a ťažko sa mi dýchalo. Raz som vyšiel také celkom nízke schody a potom na nich hodinu stál, pretože som nemohol chytiť dych. To bol moment, kedy som si povedal, že s tým musím niečo urobiť. Je to už jedenásť rokov. Počas nasledujúcich dvoch rokov som začal robiť krátke pôsty. Tak dvoj, trojdňové. A potom som zase dva, tri dni jedol. Počas tých dvoch rokov som schudol tridsať kíl. A potom som jedného dňa navštívil priateľa, ktorý mi dal knižku Žiť zo svetla od autorky Jasmuheen. (Austrálčanka, ktorá sa vyliečila z rakoviny prsníka tým, že prestala prijímať potravu a prešla na výživu z prány, pozn. Aut.) Za jednu noc som ju prečítal. Druhý deň som sa začal vyživovať pránou. A už som nikdy neprestal.
Ako ten prechod prebieha? Asi si nedáte jeden deň steak a potom už len pránu?
Najprv je potrebné sa pripraviť. Tá príprava trvá jeden či dva roky. Je sa menej. Ale zato kvalitne.
Aj mäso?
Pokojne aj mäso . Veľmi často sa ľudia stávajú vegetariánmi , ale nie je to nutné . Hlavné je znížiť objem prijímanej potravy . Vkladajú sa malé pôsty , jeden , dvojdňové . Musí sa spoznať , ako telo reaguje , keď neprijíma potravu . Aby človek mohol prejsť na výživu z prány , musia byť v súlade telesná , emočná , rozumová a duchovná zložka . Keď sa človek cíti pripravený , môže prebehnúť proces , ktorý trvá dvadsaťjeden dní . Na jeho začiatku sa prijíma to , čo telo pozná . Využívame neurovegetatívny systém . Ak človek pocíti hlad , a zvyčajne to býva na obed a večer , urobí si vizualizáciu bieleho svetla , a predstavuje si , že vstupuje do každej bunky . Aby bunky pochopili , že ich potravou bude prána . Všetkých päť zmyslov sa učí inému programu . A začnú nám prinášať to , čo máme z jedla . Napríklad táto kvetina ( berie do rúk kvetinu zo stola ) ma vyživuje svojou farbou . Dotykom . A keď si k nej privonia , tak aj svojou vôňou . Voňavé jedlo mi dáva výživu nosom . Zvuk , hudba a spev ma tiež vyživujú . Ste potom ako huba , ktorá je neustále nasýtená vodou . Neustále naplnená .
Tak, ako to hovoríte, to znie veľmi jednoducho. Prečo teda ľudia jedia?
Sú na to zvyknutí. Hovorí sa to tak. Je to naša viera už od čias, kedy sme boli úplne malinkí. Túto vieru nám už dáva mamička a otecko, keď nám hovoria, nech jeme, alebo že budeme chorí. A tiež nám to hovoria lekári. Dietológovia zase hovoria, musíte jesť tak a tak, lenže sa vo svojich radách líšia. V našej mysli je zakotvená pevná viera, že sa musí jesť, aby sa prežilo. Poľnohospodársko-potravinárska lobby využíva tohto strachu, ktorý je veľmi zakorenený, aby ľudí otrávila. Aby ochoreli. Potom ich totiž farmaceutické firmy môžu liečiť. Choroby, ktoré sú spôsobené jedlom, sú pre nich veľmi zaujímavé. Diabetes, zvýšený cholesterol. To všetko je z jedla. Verím, že osemdesiat päť percent chorôb je spôsobené jedlom.
Nie je to príliš radikálne tvrdenie?
Nemyslím. Keď jete, využijete na výživu svojho organizmu len pätnásť percent. Zvyšok sú odpady a toxíny. A ak ľudia jedia príliš, telo sa nedokáže toxínov zbaviť. Ukladajú sa v kĺboch a vo svaloch a spôsobujú opotrebovanie tela a zníženie imunity. Potom prídu choroby, starnutie a smrť. Keď s tým prestanete a budete prijímať pránu, nebudete dostávať pätnásť percent výživy, ale sto. A nebudú vo vás už žiadne odpady a toxíny. Systém sa sám zreguluje a vyčistí. Dostane sa do perfektného stavu. Prestanú prichádzať choroby a v ďalšej fáze sa vaše telo omladí.
Ako sa zmenil váš zdravotný stav po tom, čo ste prešiel na výživu pranou?
Až neuveriteľne zázračným spôsobom sa zlepšil. Trpel som reumatizmom, neudržal som nič v rukách. Mal som problémy s chrbticou a vyskočené platničky. To všetko zmizlo. Moje telo začalo mať schopnosti, ako keď mi bolo dvadsať. Do tej doby som bol plešatý a potom mi začali znova rásť vlasy. Kvôli chorej pečeni som mal veľmi suchú kožu, aj tá sa mi zlepšila, stala sa pružnejšie. Viklaly sa mi zuby a krvácali ďasná. To zmizlo. A celkovo som od tej doby, čo nejem jedlo, už neochorel.
Vraj tiež spíte hodinu a pol denne. Je to pravda?
Keď prestanete s jedlom, čas, kedy potrebujete spať, sa skráti na polovicu. Mne už naozaj stačí spať hodinu a pol denne.
To teda máte veľa času. Ako ho trávite?
Áno, mám veľa času, denne mám jeden deň naviac proti ostatným. Dostávam každý deň 100 až 150 e-mailov. Zodpovedať každému človeku trvá veľmi dlho. To robím počas noci. Pretože som šaman, starám sa na diaľku o ľudí, ktorí ma o to požiadajú. O deviatej ráno už ku mne chodia ľudia, o ktorích sa starám. Tak to ide až do ôsmej či deviatej večer. Potom si ľahnem.       prana1

Ako sa o ne staráte?
Starám sa o ne pomocou prány, teda vesmírne energie. Má neobmedzenú kapacitu liečiť to, čomu hovoríme bunková pamäť. Ak máte nejakú chorobu, zanechá vám stopu na bunkovej úrovni. Ak tú stopu nezahladíte, choroba sa môže vrátiť. Človeka, ktorý má rakovinu a uzdraví sa z nej, môže po dvoch, troch rokoch stretnúť recidíva. Je to dané bunkovou pamäťou. Prana umožňuje vymazať bunkovú stopu a nastoliť fyzickú, emočnú, intelektuálnu a duchovnú harmóniu.
Koľko ľudí na svete sa vyživuje pranou?
Tridsať alebo štyridsať tisíc ľudí sa tak živí už dlhé roky. Milióny ľudí začali tento proces, dostali sa aj do dvadsaťjedna denného obdobia prechodu, ale nechali toho.
To znamená, že to nie je vhodné pre každého?
Je to pre každého, ale je potrebné sa dobre pripraviť. Najprv sa musíte zbaviť všetkého strachu. Nemôžete praktizovať túto techniku, ak nemáte absolútnu dôveru v životnú energiu. Musíte sa taky zbaviť viery, že musíte jesť. Takto sa treba pripraviť.
Hovoríte o sebe, že nie ste žiadny guru. Že len odovzdávate svoju skúsenosť. Že nikohonenavádzate. Nechcete, aby sa okolo vás združovali ľudia?
Sprevádzam rôzne skupiny ľudí, ktorí sa rozhodnú prejsť na výživu pránou, v onom období dvadsaťjeden dní. Ľudia ma žiadajú, aby som s nimi bol. Po dvadsaťjeden dňoch s nimi však ukončujem kontakt. A oni pokračujú vo svojom živote. Často ma informujú o tom, čo je nové, ale každý si žijeme svoju realitu. Je to cesta slobody, ktorá učí človeka byť sebestačný a na ktoré nemám iného učiteľa ako seba samého.
Pred piatimi rokmi sa vám narodil syn. To už ste sa živil pránou …
Bol som štyri roky na prane. Takže môj syn má polovicu pránických buniek. Žije so svojou matkou v Taliansku a ja za ním jazdím. Vždy raz mesačne na týždeň. Vtedy neje a je plný energie a zdravia. Keď je so svojou matkou, tak je, ale je chorý. V jeho mamičke je veľa strachu a ja s tým nemôžem nič robiť.
Čo s vami robí potrebné vôňa pečienky? Nemáte na jedlo vôbec chuť?
Keď ucítim pečienku, stačí to, pretože tá vôňa ma nakŕmi. Nemusím ju ale jesť. Keď idem do pizzerie či do dobrej reštaurácie, stačí mi to. Hovorí sa, že kuchári, keď varia, nemajú vôbec hlad. Existujú znalci vína, ktorí k vínu len čuchnú, trochu ochutnajú, a sú schopní určiť všetky jeho vlastnosti. Existujú aj ľudia s tak vyvinutým čuchom, že sú schopní určiť všetky kvety, z ktorých sa vyrobil napríklad parfum. Ja nemám hlad ani chuť jesť.
Ale kávu ste si dal. Prečo?
Môžem piť vodu, kávu, čaj aj vývar z byliniek. Ale džús už nie, to už je potrava. A káva je šamanská bylina.
Keď sa stretávate s priateľmi a oni jedia, ako to vyzerá?
Väčšinou si dám vodu. Žijem normálnym spoločenským životom, chodím do reštaurácií, na oslavy. Normálne oslavujem napríklad aj silvestra. A vôbec mi nevadí, že ľudia jedia. Skôr vadí im, že ja nejem.
Rozprával ste mi o reštaurácii v Kalifornii, ktorá je pranicka. Ako funguje?
Áno, pár ľudí sa tam rozhodlo urobiť pranickú reštauráciu. Ľudia si v nej zaplatia jedlo a potom už len dýchajú a privoniavajú. Jedlo potom rozdelia medzi chudobných.
Vari je v Kalifornii toľko ľudí, ktorí sa živia pranou?
Áno. Žila tam Jasmuheen. Už je to tridsať rokov, čo začala s Pranickou výživou. Ovplyvnila mnoho ľudí.
Rozdiel medzi dieťaťom v Afrike, čo zomrie od hladu, a človekom, čo prežíva na pranie, je teda len v psychike?
Dieťa, ktoré umiera od hladu v Afrike, hladuje. Pránou sa my, čo nejeme, vyživujeme. Keby som neprijímal pránu, som už dávno mŕtvy. Jasmuheen ponúkla Spojeným národom, že naučí vyživovať sa pránou aj ľudí v Afrike. Bolo to odmietnuté. Preto si myslím, že hladovanie vo svete je program a je naplánovaný.

zdroj: http://www.evolucia-vedomia.me/2014/05/05/henri-monfort-clovek-ktory-uz-devat-rokov-nejedol/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s